СБУ: моряків із затриманого російського танкера відпустили, бо вони не порушували закон

Posted on Posted in Новини, Політика

Служба безпеки України пояснила, що відпустила екіпаж затриманого російського танкера Neyma, тому що команда не порушувала норми морського права і закони України. Тому підстав для їх затримання встановлено не було, йдеться в оприлюдненому ввечері 25 липня повідомленні СБУ.

«Дотримуючись українських законів, не порушуючи прав і свобод російських моряків, останнім надано безперешкодну можливість повернення додому до своїх родин. Україна є правовою державою, яка сумлінно дотримується норм Морського міжнародного права і рішень Міжнародного трибуналу ООН по морському праву», – додали в спецслужбі.

25 липня в СБУ повідомили, що слідчі Служби безпеки України і військової прокуратури затримали в Ізмаїлі російський танкер, який блокував українські військові кораблі біля Керченської протоки в листопаді 2018 року, коли Росія захопила три українські військові судна і 24 моряків.

За даними СБУ, після подій 2018 року російські власники змінили назву танкера на Nika Spirit.

Згодом російські ЗМІ з посиланням на дані посольства Росії в Україні повідомили, що 10 моряків – екіпаж танкера, відпустили, вони прямують у Молдову, звідки вилетять до Москви.

Судно залишається затриманим.

 

 
коментарі: