Дії Росії щодо Бекірова можуть мати фатальні наслідки – Денісова

Posted on Posted in Новини, Політика

Продовження тримання Едема Бекірова за ґратами, недопуск до нього незалежного лікаря, відсутність адекватного лікування, ймовірне транспортування до Красноперекопська можуть мати фатальні наслідки для життя активіста. Про це у поширеному 8 серпня відкритому зверненні заявила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

«Рішення Європейського суду з прав людини, які зобов’язують уряд Росії негайно помістити Едема Бекірова до лікарні і забезпечити йому належне обстеження та лікування, а також допустити незалежних лікарів, не виконуються. Численні звернення мої та адвокатів не дали очікуваних результатів. Закликаю повноважних представників міжнародної спільноти не допустити подальшого тримання Едема Бекірова у місці несвободи та вжити заходів на виконання рішень Європейського суду з прав людини для порятунку життя людини», – заявила український омбудсмен.

Денісова нагадала, що 8 серпня російський «Верховний суд Республіки Крим» розгляне рішення про продовження запобіжного заходу – тримання під вартою тяжкохворого громадянина України Едема Бекірова.

Дочка кримськотатарського активіста Едема Бекірова, якого російська влада в анексованому Криму звинувачує в незаконному зберіганні боєприпасів і вибухівки, 7 серпня попросила президента України Володимира Зеленського допомогти її батькові.

«Мій батько Едем Бекіров помирає, і мені вже немає в кого просити допомоги. Але зараз я не прошу, а вимагаю. Як громадянка України і як дочка батька, який помирає, я маю на це повне право. Я вимагаю вжити всіх заходів, щоб домогтися надання допомоги моєму батькові, домогтися його лікування і зрештою звільнення», – написала Елеонора Бекірова у фейсбуці.

Російські слідчі відмовляються шпиталізувати Едема Бекірова, попри рішення Європейського суду з прав людини.

Раніше повідомлялося, що кримінальну справу проти Бекірова перенаправили з підконтрольного Росії суду в Сімферополі в Красноперекопський районний суд.

Адвокат Іслям Веліляєв повідомив 30 липня, що Бекіров збирається голодувати, якщо його справу відправлять для розгляду в місто Красноперекопськ на півночі анексованого Росією Криму. 

Читайте також: Тяжкохворий активіст Бекіров не встає з ліжка у СІЗО – адвокат

Бекірова в анексованому Криму обвинувачують у незаконному зберіганні боєприпасів і вибухівки. Він відкидає обвинувачення.

Жителя селища Новоолексіївка Херсонської області Едема Бекірова російські силовики затримали на в’їзді в анексований Крим вранці 12 грудня 2018 року. Відомо, що він прямував до Криму для відвідування 78-річної матері та родичів. Підконтрольний Кремлю Київський районний суд Сімферополя заарештував Бекірова.

Росія окупувала та анексувала український півострів Крим у березні 2014 року. Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року тодійшній президент України Петро Порошенко підписав закон про це. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій проти Москви. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».
коментарі: