До ОАСК надійшов позов щодо «лабораторій США», які в Держдепартаменті називали фейком

Posted on Posted in Новини, Політика

До Окружного адміністративного суду Києва надійшов позов громадської організації «Свідома Україна» щодо правдивості інформації про військові біологічні лабораторії США, повідомляє пресслужба суду.

Відповідачами у позові є Міністерство охорони здоров’я України, Міністерство закордонних справ України і Міністерство оборони США в особі посольства США в Україні.

«Громадська організація просить суд визнати протиправною бездіяльність МОЗ, МЗС і посольства США в Україні стосовно відсутності їх офіційних заяв щодо визнання чи спростування оприлюдненої в ЗМІ інформації про існування на території України 15 військових біологічних лабораторій США та зобов’язати відповідачів оприлюднити такі заяви», – йдеться в повідомленні суду 22 червня.

Зараз суд вирішує питання про відкриття провадження в адміністративній справі.

 

Раніше СБУ заявляла, що в Україні не діють ніякі іноземні біологічні лабораторії і закликала не поширювати фейки.

27 квітня у програмі «Секретні матеріали» на телеканалі «1+1» йшлося про те, що в Україні нібито «секретно» працюють біологічні лабораторії США, які можуть бути причетні до розробки бактеріологічної зброї і спалахів хвороб.

Перед цим на сайті партії «Опозиційна платформа – За життя» з’явилося звернення лідера цієї політсили Віктора Медведчука до президента, а також до керівників МОЗ, Служби безпеки і голови уряду з вимогою надати інформацію про «роботу в Україні 15 військових біолабораторій США».

6 травня представник Державного департаменту США Джордж Кент заявив, що телеканал «1+1» повторив російський фейк, показавши матеріал про нібито роботу «американських біолабораторій» в Україні.
коментарі: