У Києві та Львові відбуваються мітинги на підтримку української мови

Posted on Posted in Новини, Політика

Кілька сотень людей прийшли до будівлі Верховної Ради в Києві на мітинг на підтримку української мови.

Учасники акції виступають проти законопроєкту народного депутата Максима Бужанського про мову в освітньому процесі. Документ пропонує відтермінувати до 2023 року перехід школярів, які зараз навчаються російською мовою, на українську. Також законопроєкт скасовує правило про те, що принаймні 80% освітнього процесу має відбуватися українською мовою.

Мовний мітинг відбувався і у Львові з гаслами «Захистимо українську мову». Це були представники різних політичних сил, які прийшли з партійною символікою, громадські активісти і ті, хто просто вболіває за українську мову.

 

«Дуже задоволений, що громадяни вчора і сьогодні вийшли протестувати проти червоних ліній, які були визначені поточним президентом і владною партією. Львів підтримав теж і люди вважають, що не можна перетинати лінію мови, яка визначає існування держави», – каже громадський діяч Святослав Літинський.

Під час мовного мітингу у Львові виступали різні громадські активісти і політики, звучали українські пісні і музика. На міській Ратуші у Львові вивісили банер зі словами «Не чіпайте мову».

 
коментарі: