У Чехії привітали внесення Лукашенка до санкційного списку ЄС

Posted on Posted in Новини, Політика

Міністр закордонних справ Чехії Томаш Петршічек привітав рішення ЄС про внесення Олександра Лукашенка до санкційного списку.

«Прекрасна новина! В Брюсселі ми домовилися про внесення Лукашенка до санкційного списку осіб, які беруть участь у репресіях проти білоруського суспільства. Чехія про його включення закликає вже тривалий час. Це правильний крок щодо того, хто за сучасний стан в Білорусі несе найбільшу відповідальність», – написав він у твітері.

 

2 жовтня Європейський союз офіційно запровадив санкції проти 40 чільних представників влади Білорусі, яких визначили як відповідальних за репресії й переслідування мирних учасників протестів, представників опозиції і журналістів, а також за порушення під час виборчого процесу.

Санкції передбачають заборону особам зі списку на в’їзд до країн-членів ЄС чи транзит через них і замороження їхніх можливих активів у цих країнах, а також заборону громадянам і компаніям із ЄС надавати цим особам кошти.

У санкційному списку наразі немає Олександра Лукашенка. Втім, 12 жовтня міністри закордонних справ країн Євросоюзу досягли політичної домовленості щодо запровадження санкцій проти нього та ще кількох білоруських чиновників.

У Білорусі понад два місяці тривають протести, вони почалися відразу ж після президентських виборів, на яких ушосте, згідно з офіційними даними, виграв Олександр Лукашенко. Його основна опонентка Світлана Тихановська виїхала з країни через кілька днів після виборів.

Європейський союз, США, Україна і ще низка західних країн не визнають легітимності Лукашенка як білоруського президента після того, як він таємно провів церемонію своєї інавгурації.
коментарі: