Київ запустив санкційний процес проти Нікарагуа через незаконне призначення «консула» в Криму – МЗС

Posted on Posted in Новини, Політика

 

 

Міністерство закордонних справ України повідомило про початок процесу застосування санкцій проти Нікарагуа через незаконне призначення «почесного консула» в анексованому Криму.

«Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з незаконним та непогодженим з Україною візитом посла Республіки Нікарагуа в Російській Федерації пані Альби Асусени Торрес до Автономної Республіки Крим (Україна) для вручення так званому «почесному консулу Нікарагуа в Росії з резиденцією в м. Сімферополь» Олегу Бєлавєнцеву (в Україні його заочно засудили до 13 років позбавлення волі за участь в анексії півострова – ред.) консульського патента», – мовиться у заяві МЗС.

Міністерство закордонних справ України вказує, що неодноразово попереджало нікарагуанську сторону про неприпустимість дій, які порушують суверенітет і територіальну цілісність держави Україна.

«Українська сторона розпочала процес застосування санкційних заходів відповідно до законодавства України і вживатиме у подальшому усі необхідні дії, передбачені законами України і нормами міжнародного права, для захисту суверенітету і територіальної цілісності нашої держави», – мовиться в повідомленні МЗС.

Раніше стало відомо, що в анексованому Росією Криму 10 листопада відкривається перше іноземне представництво – почесне консульство Нікарагуа.

У серпні Київ направляв ноту протесту Нікарагуа з приводу відкриття консульства. Тоді країну попередили про можливе запровадження проти неї санкцій.

Нікарагуа є серед країн, які регулярно не голосують за резолюції Генеральної асамблеї ООН, які ініціює Україна, щодо визнанням Росії країною-окупантом через анексію Криму.
коментарі: