Кислиця назвав «істеричною» реакцію Росії на ухвалення в ООН резолюції щодо мілітаризації Криму

Posted on Posted in Новини, Політика

Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця назвав дещо істеричною реакцію Росії на ухвалення Генеральною асамблеєю ООН резолюції щодо мілітаризації Криму.

У коментарі проєктові Крим.Реалії він зауважив, що російська сторона традиційно озвучує звинувачення на адресу України і намагається «змінити тему дискусії».

«Після того, як представники держав у залі Генасамблеї не відреагували на заклик делегації Росії не голосувати за проєкт, ми почули традиційний російський наратив зі звинуваченнями на адресу України, з якимись істеричними нотками, а також стали свідками спроби різко змінити тему дискусії. Такий крок, очевидно, був спрямований на відволікання уваги не тільки від посиленого змісту резолюції, але й від фактичного зменшення проросійськи налаштованого пулу країн-членів ООН із питання Криму», – вважає Кислиця.

Посилена резолюція щодо мілітаризації Криму була ухвалена 7 грудня Генеральною асамблеєю ООН. Проти ухвалення документа проголосували 17 країн, у тому числі Росія. За ухвалення висловилися 63 країни, ще 62 утрималися.

При цьому Кислиця в коментарі звернув увагу на кількісні показники нинішнього голосування – в порівнянні з результатами розгляду аналогічної тематичної резолюції 2019 року вони покращилися: кількість співавторів документа і країн, які проголосували за нього, залишилася незмінною; кількість голосів проти зменшилася на 2; кількість країн, які утрималися, зменшилася на 3.

«У підсумку, кількість голосів за перевищила кількість тих, хто утримується під час голосувань за «кримські» резолюції в Генасамблеї ООН. Результат голосування свідчить про те, що мілітаризація Криму, яка здійснюється Росією як державою-окупантом, не просто залишається в центрі уваги міжнародної спільноти, але й викликає дедалі більшу стурбованість загрозливими наслідками перетворення Криму на військову базу для безпеки як у регіоні, так і поза його межами», – наголосив дипломат.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав нову резолюцію ООН щодо мілітаризації Криму ще одним елементом правового тиску на Росію.

У постійному представництві Росії при ООН заявили, що ця резолюція ніяк не вплине на життя кримчан. Сам документ у представництві назвали «брехливим і абсурдним».
коментарі: